“rysuJEMY. Rysunkowe przepisy na dania, które lubią dzieci” już w sprzedaży!

Książka dostępna samodzielnie i w dwóch pakietach:

rysuJEMY i koloruJEMY.

 

KIM JESTEM

Mam na imię Basia i jestem mamą dwóch chłopaków o bardzo odmiennych gustach kulinarnych.

„rysuJEMY” to połączenie mojej miłości do gotowania, pasji do rysowania i wielkiej potrzeby tworzenia. Wszystkie przepisy zawarte w książce opracowałam szukając smaków, które będą jak najbardziej uniwersalne.

Po wielu godzinach spędzonych w kuchni, stworzyłam rysunkowe wersje przepisów, a dzięki współpracy z graficzną wróżką, moje odręczne rysunki znalazły się na stronach tej książki.

Działam w internecie od 6 lat. Wydałam 5 kulinarnych ebooków, które obserwujące mnie mamy kupiły w ponad 2000 egzemplarzy.

rysuJEMY W KUCHNI

  • Setki godzin spędzonych na gotowaniu, by wybrać 18 najlepszych przepisów.

  • Codzienne dania nie tylko dla dzieci.

  • Przepisy, które można wykorzystać także na domowe przyjęcia.

  • Do przygotowania potrzebne są podstawowe sprzęty. 

  • Czytelne, kolorowe rysunki i ponumerowane opisy czynności.

  • Dzięki tekturowym stronom, książka przetrwa wspólne gotowanie.

  • Książka jest lekka, trochę mniejsza niż A4 co zapewnia komfort korzystania z niej mniejszym dzieciom.

rysuJEMY DO ZABAWY

Dla maluchów do oglądania i nauki słownictwa związanego z jedzeniem i gotowaniem.

Starsze dzieci mogą zainspirować się rysunkami i stworzyć własny przepis rysunkowy na ulubione dania np. będące częścią Waszej rodzinnej tradycji

Dzięki obrysowanym na czarno rysunkom, dzieci mogą zabawić się w kalkowanie. Wystarczy położyć półprzezroczysta kartkę na przepisie i odrysować go ołówkiem. Powstały szkic można poprawić pisakiem i pokolorować według własnego uznania.

Korzystając z rysunków możecie wspólnie przerysować fragmenty przepisu, wyciąć je, wymieszać i stworzyć kulinarną zagadkę. Możecie zgadywać co to za przepis, układać rysunki w odpowiedniej kolejności, a z wyciętych składników spróbować ułożyć własny pomysł na danie.

TWOJE DZIECKO NIECHĘTNIE JE I TRZYMA SIĘ KILKU WYBRANYCH PRODUKTÓW?

Kolorowe, ODRĘCZNE rysunki zachęcają dzieci do WSPÓLNEGO przygotowywania posiłków.
Rysunkowe przepisy pozwalają OSWOIĆ DZIECKO z nieznanymi lub nielubianymi produktami.
Książkę można wykorzystać jako POMOC w oswajaniu z jedzeniem, dzieci które jedzą wybiórczo.
Zacznij od WSPÓLNEJ lektury. Gotujcie na niby używając zabawek. Opowiadajcie sobie razem co Wam smakuje podczas CZYTANIA.
W tej książce zebrałam tzw. PEWNIAKI, czyli przepisy na dania, które pomogły mi U MOJEGO DZIECKA przełamać lęk związany z próbowaniem nowych smaków.
Większość tych przepisów dzieci mogą przygotować same lub z drobną pomocą dorosłego. Pracę z dzieckiem, które przejawia niechęć do jedzenia warto jest zacząć od wspólnego wybierania przepisów, sporządzenia listy zakupów i wybrania się razem do sklepu. Kiedy gotowanie, a później jedzenie poprzedzają ciekawe czynności, które tworzą więź z rodzicem, łatwiej jest sięgnąć po coś nowego.

rysuJEMY OD KUCHNI

Książka powstawała ponad 2 lata.

Spędziłam w kuchni setki godzin, szukając smaków i wymyślając dania, które polubią moje dzieci i bywający w naszym domu ich rówieśnicy.

Zanim powstały rysunki z wybranymi 18 przepisami, które znajdziesz w książce na moim biurku powstało blisko 100 szkiców.

Do prac rysunkowych przetestowałam kilkanaście pisaków, by znaleźć ten idealny, oddający odręczny charakter tych ilustracji. Poszukiwania były konieczne również ze względu na intensywność czerni. Aby rysunki zmienić w grafiki, potrzebne były taki odcień i końcówka pisaka, które stworzą możliwie najcieńszą, ale wyraźną kreskę.

Książka jest w całości wydrukowana w Polsce i ekologicznie pakowana. “rysuJEMY” powstała dzięki współpracy w sumie 4 mam.

PAKIETY rysuJEMY i koloruJEMY

Oprócz przepisów w książce znajdziesz list do rodziców, list do dzieci i rysunkowy niezbędnik kuchenny. “rysuJEMY” możesz zamówić też w dwóch dostępnych pakietach.

PAKIET rysuJEMY – eBook możesz mieć zawsze przy sobie i korzystać z przepisów np. podczas wyjazdów.

PAKIET koloruJEMYoprócz książki i ebooka, dostaniesz przepisy w formie kolorowanki do wielokrotnego wydruku.

FAQ

Gdzie mogę kupić książkę?
Książka jest dostępna w sklepie internetowym pod tym adresem: https://sklep.basiaslok.pl
Czy książka będzie dostępna w sklepie na stałe?
Taki jest plan 🙂 Zobaczymy co przysienie życie. Na Dzień Dziecka planuję specjalną wersję prezentową.
Jaka jest cena książki?
Cena regularna książki drukowanej to 69 zł. Książka jest dostępna także w pakiecie “rysuJEMY” z wersją elektroniczną w cenie 99 zł. Oraz w pakiecie “koloruJEMY” z wersją elektroniczną i kolorowanką do wielokrotnego wydruku w cenie 119 zł.
Z czego wynika cena książki?
rysuJEMY to książka, która powstała w formie self-publishingu, czyli samodzielnego wydania i sprzedaży książki. Taki proces jest trudniejszy, ale daje twórcy wolność tworzenia, a książka, którą kupisz nie jest stworzona pod wymagania rynku czy preferencje wydawcy. Jest tym co autor/autorka mają w sercu i co chcą Ci w tej książce dać. To nie oznacza, że autor/autorka pracują zupełnie sami. rysuJEMY miała zarówno opiekę wydawniczą, korektę oraz przeszła w całości przez profesjonalną obróbkę graficzną. Prace graficzne były w tym przypadku wyjątkowe. Rysunki, które znajdziesz w książce są odręczne, ale po zmianie w format wektorowy, zostały pokolorowane przez graficzkę, która odtworzyła na stronach książki wygląd zeszytu w kropki i dodała estetyczne dekoracje. Taka książka, mimo możliwości powielania jej w druku, jest trochę jak produkt rękodzielniczy – jego powstanie wymaga bardzo dużo czasu. Samodzielny wydawca, zamawiający mały nakład w porównaniu do dużych wydawnictw ma większe koszty druku. Książka jest w całości stworzona i wydrukowana w Polsce. Przychodzi do Ciebie zapakowana w ekologiczną paczkę, która nadaje się do powtórnego użycia.
Kiedy dostanę produkty elektroniczne (ebook i kolorowanka)?
Przy zakupie pakietów produkty elektroniczne trafią na Twoją skrzynkę mailową od razu po zaksięgowaniu wpłaty. To dzieje się automatycznie. W razie problemów napisz proszę na adres: sklep@basiaslok.pl
Jakie są możliwe opcje dostawy?
Możesz skorzystać z różnych opcji. Pocztex 2.0 Paczkomaty InPost Kurier DPD albo FedEx
Jakie są możliwe formy płatności?
Możesz zapłacić przez PayU, przelew tradycyjny (dłuższy czas realizacji) i Pay Pal.
Czy jest opcja dostawy za granicę?
Na ten moment nie ma takiej opcji, ale możesz zamówić książkę do rodziny lub przyjaciół w Polsce. Jeśli skorzystasz z opcji pakietowej, ebook otrzymasz od razu na skrzynkę mailową.
Czy mogę zamówić książkę na prezent?
Nie mamy opcji specjalnego pakowania na prezent. Są takie plany na przyszłość.